Esmaspäev, 8. oktoober 2012

Seened metsas

Eile oli tore võimalus Eestifoto workshopil osaleda. Tegevuspaigaks Kõrvemaa Järve Järvistu ümbruse metsaalune ja juhendajateks Kaupo Kikkas ning seeneteadlane Veiko Kastanje.

Tegelikult jätavad seened kui toit mind täiesti külmaks, ma ei ole neid kunagi armastanud süüa, sest nende maitse on nii spetsiifiline. Tõsi, nüüd vanemana, kui võtad asju mõistusega, siis marineeritud seened isegi  lähevad kurgust alla. Eks vist seepärast, et äädikas tapab seene maitse :)). 

Kuid nagu ma eile kuulsin, siis ega seenel mingit toiteväärtust polegi ja nagu teada, on nad ka väga raskesti omastatavad. Ometi rahvas neid armastab... Nojah, sügisel on nad meile tasuta kättesaadavad ja head riiulitäitjad. On mida talvel nälja peletuseks nosida :)) Ning tegelikult, seenelkäik ise on väga mõnus - see ju ammutuntud tõde, et värskes õhus liikumine on tervislik :)

Niisiis, mõnelgi võis nüüd tekkida küsimus, et mida siis mina sinna metsa otsisin. Eks ikka võimalust kasutama, et teadjamate näpunäidete järgi mõni seeneke kaadrisse ka saada.  Ning ega siis mükoloogi juttki mööda selga maha jookse. Peab tõdema, et sain palju targemaks, kuid nii mõnegi seene nime oleksin ikka pidanud ülesse kirjutama. Seepärast palun kergemat karistust, et allolevatel isenditel nimesid juures ei ole. 

Oi, ja seeni oli seal palju. Söödavaid ja mitte söödavaid: pilvikuid ja kõiksugu puravikke ja kolooniate kaupa lehterkukeseeni ja suuri sirmikuid ja riisikaid ja igasuguseid uhkete nimedega mittesöödavaid erinevas suuruses ja värvis seeni:) Seltskond oli kirju, tee vaid silmad lahti ja märka. 

Siit siis mõned kaadrid, millest teise ja viimase juures on kasutatud ka kuldset peegeldit. 

Esmalt siis mõned suuremad seenekesed, kui nüüd hästi meenutada, siis esimesel fotol peaksid olema külmaseened (Armillaria mellea.)


 
ja imepisikesed tegelased küll nii ja teisiti.Lõpetuseks veel erinevad samblikud.


Peale eilset otsustasin, et lähen teinegi kord metsa seenele, kuid minust nad ka sinna kasvama jäävad. Peaasi, et pildipurk täiendust saab ;)
6 kommentaari:

 1. Viimane foto ja viimane lause Q :D
  Saagu su riiulid pildipurke täis !

  VastaKustuta
 2. :D
  Seeni on jah ebamugav pildistada, ... peab kõhuli viskama või muudmoodi võimlema .. ei ole, et silme kõrguselt tulistad ... viimati ise jätsin ühe toreda seene jäädvustamata ... vaatasin seent, siis vaatasin märga maapinda ja kalkuleerisin mõttes, et kui väga mul seda pilti vaja on ... ja nii ma ta vaid oma mällu salvestasin.
  Tore on kui saab veidigi teistelt tarkusi omandada, et mida ja kuidas on parem, sest eks sageli jätame need tarkuseterad ka kasutamata, kuid vähemasti on meile võimalus antud ja edasi on juba enda otsustada, mida me sellest kasutame ... :)

  VastaKustuta
 3. Sul siin mingid väääga kahtlased kosmonautika seened.Iseenesest väga lahedad.Ja selle mugavuse jutu osas vaidleks ka vastu.Ma kahtlustan ikka motiveeritust.Paari aasta tagune Maardu seene juhtum.Nad vist küll ei pidistand,aga kaifi said ikka.Muideks kui on tunne et lendad seenevälja kohal see on kindel märk,selleks päevaks tuleb seete pildistamisega lõpp teha... :)

  VastaKustuta
 4. Jah, praegu meenub tõesti, et räägiti ka nende imepisikeste seente kahtlasest omadusest. Ja tead, neid oli seal veel mitmeid sorte.Valgeid ka ;)... Uhh, õnneks me seal metsas väga pikalt ei viibinud :D

  VastaKustuta
 5. No nüüd on loota, et sinu seenepilte hakkab nagu seeni peale vihma tulema!
  Kena algus on igatahes tehtud!

  VastaKustuta
 6. Seened on toredakesed ja mulle eriti meeldivad siin need samblikud piltidel ning just see viimane pilt blogis.

  VastaKustuta