Teisipäev, 10. aprill 2012

Mis on linnukesel muret...

1.aprill... justkui aprillinalja tehes tulid lumi ja tuisk tagasi. Maa, mis vahepeal jõudis lumest puhtaks sulada ja ka veidi taheneda, oli taas valge tekiga kaetud.


Linnud, kes vahepeal oma toidulauda harvade külaskäikudega rõõmustasid, olid jälle platsis. Tundus, et meie kohalikes poodides oli kõige minevam kaup linnutoit, eriti seemned, mis kõikjalt otsa said.


Kuna aias sebis igasuguseid vahvaid sulelisi, siis ei saanud ma jätta kasutamata võimalust nende jäädvustamiseks. Tõstsin statiivi terassile, võimalikult lindude toidukoha lähedale, seadsin sellele kaamera ning jäin ootele. Kaua ei pidanudki külmetama... juba olid esimesed julged kohal. Samas, minu toimetamisest ei lasknud end häirida üks urvalinnuke, kes oksal rahulikult edasi tukkus.


Kui varem olen täheldanud, et rohevindid on üldiselt väga riiakad linnud, kes karjakaupa toidulauale laskuvad ja teisi minema peletavad, siis seekord passis üksainuke rohevint oksal, samal ajal kui siisike, arvatavalt isane, oli rasvapalli vallutanud ja kõiki teisi huvilisi tigedalt minema peletas.


Siit mõned rahulikumad siisikesed ka, kes end okstel kössitades soojas püüdsid hoida... need heledamad peaksid olema emased... ja see kollase kurgualusega siis vast isane...


Eriti lahedad ja ütlemata julged olid aga urvalinnud. Kes tukkus oksal, kes sebis maas teri otsides. See oksal istuja tegeles vahepeal enda sügamisega:)Vahepeal ilmus seltskonda põldvarblane, kes jälgis ümberringi toimuvat ilmse huviga :)


Ja muidugi ei puudunud kirjust seltskonnast ka tihased. Ainuke, kes neist hetke vaikselt oksal püsis oli sinitihane.


Järsku märkasin okste vahelt metsvinti. Istus teine kössakil ja jälgis toimuvat eemalt, kuid toidulauale ei liginenud.


Lõpetuseks siit veel üks, loodetavalt viimane, meenutus aprilli esimese nädala jääst ja lumest.
4 kommentaari:

 1. Kaunid pildid ja tore kirjeldus!

  VastaKustuta
 2. Aitäh, Karin! Siin seerias on väga mõnusaid tulemusi! Tekib küsimus, et millega sa neid linde küll toidad, et see söögilaud nii kirjust seltskonnast koosneb.... :)

  VastaKustuta
 3. See vasem urvalind on eriti efektne saanud ja mõnusa taustaga, mis aitab lindu veel enam esile tuua. Täitsa pilt minu maitsele ;) Sul kohe veab nende lindudega ... vaat mis tähendab oma aed, omad linnud ja korralik teleobjektiiv ;)

  VastaKustuta
 4. :)) jah, kõik oma on ainult kasuks ;)
  Minugi jaoks üllatavalt väisas sel aastal meie aeda väga palju erinevaid linnuliike ;)

  VastaKustuta